De Neeltje Jans, de stormvloedkering, ligt in de Oosterschelde in de provincie Zeeland.
Vroeger was het een zandplaat en op die plek is nu een groots informatiecentrum over deze Deltawerken.
Met onze oudste kleinzoon zijn we daar een dagje geweest.
Hij heeft nu aardrijkskunde op school en is zeer geïnteresseerd.
Deltawerken
De Deltawerken zijn beroemd in de wereld…
Nederland ligt voor meer dan de helft onder de zeespiegel. Voor ieders veiligheid zijn de Deltawerken gebouwd om herhaling van de watersnoodramp van 1953 te voorkomen. Bij Deltapark Neeltje Jans kun je de geschiedenis opnieuw meemaken: Van de watersnood tot en met de bouw van de Deltawerken.
Exposities, films en de bezichtiging van de dam geven je een indruk van de enorme kracht van het water. Zelfs vanuit Amerika komen gasten de Stormvloedkering bezoeken. Dagje uit? Kom naar het leukste waterpark van Nederland, Deltapark Neeltje Jans in Zeeland.
Voordat het druk werd zijn we meteen naar de `catacomben` van deze stormvloedkering geweest.
In dit gedeelte van het `familiepark` was niets veranderd.
Wij waren er voor `t laatst dik 32 jaar geleden.
Wat stroomt het water hier snel…je werd er duizelig van.
Maar het blijft spectaculair.
Aan de rechter kant van de weg is een heel familie/thema waterpark verschenen met een groots aquarium ook zijn er zeehonden+ -show, een wind/orkaanmachine en een water-en glijbanenpark.
Ook hebben we een rondvaart gemaakt, die de moeite waard was.
Mooi overzicht van het themapark
In het haventje van dit park was van een reserve kolom/pijler een klimtoren gemaakt.
Die dag boften we erg met het weer.
De vergezichten blijven mooi op het water
Op de terugweg nog naar het strand bij `Port Zélande` geweest.
Om daar net als vele anderen te vliegeren.
Al met al een geslaagde leuke en leerzame dag
prachtig marjolein, een heerlijke dag met zalige wolken en een zonnetje op je hoofd,
die foto van al die vliegers in de lucht da’s ook wel een heerlijk gevoel gevende hé:-)
xxx
En vliegeren is ook leuk om te doen !
Lijkt me heel indrukwekkend om daar eens rond te lopen/kijken maar is zo ver weg! Je hebt er prachtige foto’s gemaakt, de eerste en de derde zijn echt TOP!
dat zal interessant geweest zijn, zeker ook voor je kleinzoon
mooie foto’s
t is daar druk in de lucht 🙂
Leuk dat je kleinzoon zo geïnteresseerd was, vult zijn aardrijkskunde les mooi aan. Het lijkt mij een heel leuk uitje en eentje om te onthouden! Mooie foto’s en de vliegers op het strand zijn heel leuk.
Prachtige verslag van dit uitje.Het weer werkte goed mee zo te zien.
Gr Jan W
Wat een geluk heb je gehad met het weer, leuk uitstapje met de kinderen.
De Deltawerken waren indertijd groot nieuws. Ook in BE werd er veel over geschreven. Het moet indrukwekkend zijn dat bezoek en dat nog samen met je kleinzoon.
Het is daar mooi en zeker om te fotograferen. Wel boffen dat het goed weer was. Maar het blijft altijd indrukwekkend om een deel van de Deltawerken te zien en in het museum ook de geschiedenis in beeld. Zeker als je 1953 nog goed kunt herinneren. Leuk dat jullie dit met je kleinzoon konden doen en dat hij het nog allemaal interessant vond.
Groetjes
Neeltje Jans..ook bij ons wel bekend Marjolein
jaren geleden ben ik er ook eens geweest… en hopelijk kom ik daar nog eens in de buurt
prachtige fotografie !
groeten
het lijkt mij inderdaad een heel interessante locatie, marjolein!
zeker zoals jij het beschrijft én het ons toont! 🙂
ja, je beelden maken écht indruk! 🙂
fijn weekend,
Neeltje Jans blijft altijd interessant om te bezoeken. Zeker met gasten, of die nu jong of wat ouder zijn. Ook wij hebben in mei van ons bezoek genoten.
Heb ook toen van jouw foto`s genoten :-0
32 jaar geleden en jullie wonen nog wel in de buurt. 😉
Een mooi uitstapje voor alle generaties. Wat hadden jullie er prachtig (foto) weer bij.
Mooie serie.