Zomervakantie Drenthe : deel 4

N Na een bezoek aan het voormalige eiland Schokland (deel 2+3) rijden we door de Noordoostpolder met zijn vele bloeiende aardappelvelden door naar Urk.

urk 1b wp

Niet zo als deze 2 `harde werkers`  boven het aardappelveld, maar gewoon over de weg.

🙂

103

Daar aangekomen zetten we de auto op een parkeerterrein aan de haven van Urk.

urk 1 wp (2)

Wat in de haven rondgekeken.

urk 2 wp urk 3 wp

Maar toen we het dorp inliepen, begon het flink te regenen.

urk 4 wp

Maar de bui was gauw over en er is niets leukers dan door de verstilde straatjes van een dorpje te lopen.

urk 5 wp urk 6 wp

Urk met zijn leuke straatje droogt gelukkig weer op !!

urk 7b wp urk 8a wp

Alleen de vuurtoren kreeg ik niet alleen op de foto

urk 8b wp

Steeds kwamen we weer bij het water/IJselmeer uit !!

urk 9 wp urk 10 wp

De speciale lekkere zilte geur van een visserijdorp was hier goed te ruiken…..zalig !

urk 11 wp urk 12 wp urk 13 wp

Mooie oude gevels uit het verleden.

urk 15 wp

En zo komen we weer bij de parkeerplaats aan de haven uit.

urk 16 wp

Al met al een leuk dagje uit in 3 logdelen.

 Delen 1, 2 =Schokland en deel 3 =Urk, alle 2 de plaatsjes in de Noordoostpolder

.

16 gedachten over “Zomervakantie Drenthe : deel 4

  1. Ooit ben ik met de boot vanuit Enkhuizen naar Urk gegaan. De overtocht was geweldig, prachtig weer. Helaas moesten we ruim 5 uur overbruggen in Urk voor we met de boot terug konden. Nou jij weet inmiddels hoe klein Urk is en dat je vrij snel bent uitgekeken. T is een leuk plaatsje, dat weer wel en net als jij heb ik soortgelijke foto’s van de netten die te drogen hangen. Jij hebt een leuk doorkijkje gemaakt met een net!
    Mooie fotoreportage, grtjs 😉

  2. Prachtige serie Marjolein. De reis door de weidse polder met de bloeiende aardappelvelden is al een feest.
    Van Urk heb je mooie beelden gemaakt en de sfeer van het stadje mooi weergegeven.
    groet 🙂

  3. Mooi verslag, Marjolein. Je bent ondertussen een ervaren reisgids, de details weet je haarfijn vast te leggen.
    De mooiste foto vind ik die vanonder de paraplu vandaan, Hollandser kan je Urk niet weergeven….. !!
    Gr Jan W

  4. ik kan mij de geur van die aardappelvelden zo ruiken, marjolein! 🙂
    urk is een prachtig dorpje, zoals jij het aan ons toont! zo mooi, al die schattige huisjes op een rij! 😀
    wat zullen jullie genoten hebben!

  5. Het mooiste van regen ☔ weer is dat er weinig mensen in de weg lopen bij het foto’s maken. Mooie serie.👌.

  6. Aardappelvelden geven inderdaad mooie bloemen. Dan word later aardappels. Heel apart om te zien. In Urk zijn wij nooit geweest. Wat is daar mooie omgeving om te kijken. Daar hebben ook veel vissersboten om te zien. Daar zijn Urken gek op. Mooie foto’s.

  7. Urk is zeker een bezoekje waard en dat laat je in deze serie mooi zien.
    ik heb overigens geen idee wat de mannen in het veld aan het doen zijn. Als een beetje kenner van de landbouw (zwager doet in aardappels) zou ik dat toch moeten weten.

  8. Mooi de bloeiende aardappelvelden. Die zie je hier in de buurt niet zoveel, maar zag er altijd genoeg in Drenthe!
    De geur van een visserijhaven is apart, maar wel lekker vind ik ook. Mooi dorpje is Urk en je hebt er fraaie foto’s gemaakt.

Reacties zijn gesloten.